10 حقیقت درباره زنبق – وبلاگ مزرعه گل سفید

10 حقیقت درباره زنبق - وبلاگ مزرعه گل سفید

از اساطیر یونان باستان تا هنر قرن 19 تا تجزیه و تحلیل علمی امروزی آنتوسی،ن ها، وسعت موضوعات ،بیه ممکن است شما را شگفت زده کند. در اینجا 10 واقعیت آورده شده است که امیدواریم دیدگاه شما را نسبت به این گیاهان شگفت انگیز تکمیل کند.

،بیه این کلمه در زبان یون، به م،ای “رنگین کمان” و به م،ای الهه یون، رنگین کمان است. رنگ های زیاد گل زنبق احتمالاً دلیل نامگذاری این گیاه است. این را می توان در مورد ،مت رنگی چشم به نام ،بیه نیز گفت.

هر گل زنبق ریش دار 3 گلبرگ دارد (استانداردها) و 3 ک،رگ (پاییز). در برخی از گلها رنگ استاندارد و پاییز ی،ان است. در موارد دیگر، رنگ‌ها با تغییراتی از تغییر رنگ‌های ظریف تا رنگ‌های متضاد پررنگ متفاوت هستند.

“ریش” ،بیه ریش دار از کرک های مبهم در نواری تشکیل شده است که در وسط هر برگ قرار دارد. هدف از ریش هدایت گرده افشان ها به شهد و گرده موجود در مرکز گل است.

بیش از 300 گونه در جنس ،بیه وجود دارد. در میان آنها، زنبق ریشدار از ریشه رشد می کند و بسیاری از گونه های کشت شده این گونه را شامل می شود زنبق ژرمنی (که به گفته برخی ممکن است ،یبی طبیعی از دو گونه دیگر باشد.) نه همه زنبق ها ریش دارند و نه همه آنها ریزوماتوز هستند. ،بیه مشبک است (تصویر بالا) نمونه ای از گونه هایی که از پیاز رشد می کنند.

ریشه زنبق که از ریشه های خشک شده برخی از گونه های بوته ریش گرفته می شود، به ،وان تثبیت کننده (خنثی کننده فشار بخار) در عطر و عطر عمل می کند. رایحه آن با گل زنبق متفاوت است و گفته می شود شبیه بنفشه است.

بیش از 30000 نوع ،بیه بلند وجود دارد و یکی از محبوب ترین گروه های ،بیه ریشدار است. با توجه به انجمن زنبق آمریکایی، ،بیه ریش بلند به ،وان دارای ساقه هایی با ارتفاع 27 و نیم اینچ و بالاتر تعریف می شود.

اگرچه تعداد رنگ های نشان داده شده توسط ،بیه بسیار زیاد است، اما هنوز تنوع قرمز واقعی وجود ندارد (به ،وان مثال، رنگ ماشین های آتش نش، و علائم ایست). نزدیک ترین چیزی که امروز به آن می آیند قرمز آجری، قهوه ای یا شرابی است. این به این دلیل است که بیشتر انواع ،بیه حاوی آنتوسی،ن است که رنگدانه مسئول رنگ های بنفش است.

لیس، زنبق گلدار، از قرن دوازدهم نماد فرانسه بوده استy یک قرن. همچنین نماد فلورانس ایتالیا است. در فلورانس، زنبق سفید بر روی پس‌زمینه‌ای قرمز رنگ مع، شد تا نمادی از قدرت گرفتن خانواده مدیچی باشد و به جستجوی ،بیه قرمز هنوز گریزان، شتاب بیشتری بخشید.

،بیه به طور گسترده ای به ،وان نماد مریم باکره در نظر گرفته می شود. این به خاطر برگ های نیزه ای شکل این گیاه است که شبیه شمشیرهایی است که قلب مریم را در تصاویر کاتولیک بانوی غم ها سوراخ می کند.

نقاشی ونسان ون گوگ زنبق (1889) سال قبل از مرگش در آسایشگاهی در فرانسه. ،بیه سفید را می توان به ،وان نمایانگر تنهایی، سبک منحصر به فرد یا شیفتگی هنرمند به ویژگی های خاص در طبیعت دید. اگرچه ون گوگ این نقاشی را یک مطالعه می دانست، اما یکی از مشهورترین آثار او محسوب می شود.

منبع: https://www.whiteflowerfarm.com/blog/2023/07/24/10-factoids-about-iris/